Blog Post

آب بدون کلر و خام؛ علت اصلی مسمومیت میکروبی رامهرمزمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز علت اصلی ابتلای تعدادی از مردم منطقه ابوالفارس رامهرمز به عفونت میکروبی را اعلام کرد.

دکتر شکرالله سلمان زاده در گفت‌وگو با کیدز در این باره گفت: از صبح روز جمعه تعدادی از مردم منطقه ابوالفارس که بیشتر از روستاهای شهرک “شهید رایگانی”، “سه‌تلون” و “کبوتری” بودند با علائم گوارشی مانند تب، تهوع، اسهال و در برخی موارد اسهال خونی به درمانگاه مراجعه کردند با توجه به افزایش تعداد موارد، تیم مرکز بهداشت شهرستان در منطقه حاضر شد.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه نشانه‌های عفونت روده‌ای مشخص شده بود باتوجه به وجود تب و شواهدی که در آزمایش اولیه مدفوع بیماران وجود داشت، مشخصا  عفونت روده‌ای با باکتری مدنظر بود؛ طبق آزمایش‌های کشت مدفوع مشخص شد که این باکتری «ایکولای» است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر تعداد موارد مبتلا به این عفونت بسیار کمتر شده است. در مجموع ۴۰۷ نفر از مردم منطقه دچار این مشکل شدند و به درمانگاه مراجعه کردند. تعدادی از این افراد در درمانگاه بستری شدند و ۶۰ نفر نیز به اهواز اعزام شدند. علائم همه بیماران نیز خفیف گزارش شده است. درمان در همه موارد نیز به خوبی انجام شد و هیچ موردی از بدحالی و تلفات نداشتیم.

سلمان زاده ادامه داد: بررسی‌های اپیدمیولوژیک حاکی از این است که علت بروز این اتفاق، آلودگی آب منطقه بوده است. با توجه به اینکه هفته گذشته به مدت  ۲۴ ساعت آب منطقه قطع می‌شود، در یک فاصله زمانی کوتاه مردم از آب بدون کلر استفاده کردند؛ یعنی حدود چند ساعت آب بدون کلر در شبکه بوده که همین موضوع باعث بروز بیماری در افراد شده است. همچنین به دلیل قطعی برق یکی از پمپ‌های آب قطع می‌شود و برخی از مردم از آب خام چشمه برداشت کرده بودند. در حال حاضر آب منطقه هیچ مشکلی ندارد و میزان کلر مناسب است.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts