Blog Post

از مصائب “ساکن خیابان بهشت” تا سرانجام “چراغی” که قرار بود شهرها را روشن کندرای منفی اعضای شورای شهر تهران به استعفای محمدعلی نجفی، آخرین آمار مراجعات مردم به مراکز درمانی در نوروز، تخصیص سهمیه به هنرستان‌ها در آزمون استخدامی، بایدها و نبایدهای اجرای طرح ۱۴ ساله پزشک خانواده و … از جمله سرخط مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی کیدز بودند.

به گزارش کیدز، تا زمان انتشار این گزارش حدود ۶۰ محتوای خبری در تحریریه اجتماعی کیدز منتشر شده است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار امروز این حوزه اشاره می‌شود: 

نجفی در بهشت ماند؛  در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران، نمایندگان مردم به استعفای شهردار رای منفی دادند تا نجفی همچنان سکان شهرداری تهران را در دست داشته باشد.

 سرانجام “چراغی” که قرار بود شهرها را روشن کند، گزارشی از طرح ناتمام پزشک خانواده است که از اواخر دولت هشتم آغاز شده و تاکنون به سرانجام مقصود نرسیده است.

رئیس اورژانس اجتماعی نیز در گفت‌وگو با کیدز اعلام کرده است که «خشونت‌های خانگی هفت درصد از پذیرش‌های اورژانس اجتماعی را تشکیل می‌دهند. »

روزبه کردونی – رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت رفاه- درخصوص کلیپ کتک زدن کیدز در یک مرکز نگهداری توضیحاتی مطرح کرده است. به گفته وی، «کلیپ کتک زدن وحشیانه کیدز که اخیرا به طرز وسیعی منتشر شده است مربوط به  کشور مصر است و برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ توسط شبکه خبری العربیه منتشر شده است و کاربران می‌توانند در شبکه مجازی با جستجوی عنوان انگلیسی “beating children at Egyptian orphanage ” به آن دسترسی یابند.»

مصطفی آذرکیش – مدیرکل دفتر آموزش‌ کاردانش وزارت آموزش و پرورش- نیز از تخصیص سهمیه به هنرستان‌ها در آزمون استخدامی خبر داده است. وی تاکید کرد: از ماه‌ها قبل در تعامل با استان‌ها، برنامه ریزی‌های لازم به صورت جدی شروع شده و برنامه جامع نظام فنی و حرفه‌ای و کاردانش منطبق بر برنامه ششم توسعه پیشنهاد و پیش نویس آن آماده شده است. نیازها برای استقرار پایه دوازدهم احصاء شده و بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز در استخدام جدید آموزش و پرورش لحاظ می‌شود.

سازمان هواشناسی نیز امروز با صدور اطلاعیه‌ای رگبار موقت باران، رعد و برق، وزش باد و خیزش گرد و خاک را در نقاط مختلف کشور پیش‌بینی کرد. بنابر این اطلاعیه امروز (۱۹ فروردین) رشد ابر همراه با رگبار موقت باران و رعد و برق و وزش باد در استان‌های جنوب کردستان، کرمانشاه، شرق ایلام، شمال لرستان، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، اصفهان، غرب یزد، نیمه شمالی کرمان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شرقی البرز در استان‌های تهران و سمنان رخ خواهد داد.

وحید حسینی – مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران- نیز اعلام کرده است که تامین بودجه برنامه کاهش آلودگی هوای تهران در انتظار تصمیم شورای شهر است. برنامه چهار ساله شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا در بهمن ماه سال گذشته توسط محسن پور سید آقایی – معاون شهردار تهران – ارائه شد و به گفته وی برای اجرای این برنامه به طور کلی در طول چهار سال ۷۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

سردار حسین اشتری – فرمانده ناجا- از ورود کالای قاچاق از گمرک و مناطق آزاد خبر داده است.  توضیح درباره لندکروزهای جدید پلیس، قاچاق کالا از مبادی رسمی و مناطق آزاد و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر در امنیت کامل از جمله موضوعاتی بود که فرمانده نیروی انتظامی در یک برنامه تلویزیونی به آنها اشاره کرد.

تیترهای زیر پنج خبر اول و پربازدید تحریریه اجتماعی کیدز تا لحظه انتشار این گزارش بودند:

نجفی در بهشت ماند

واکنش ابتکار به قتل «ندا»

ورود کالای قاچاق از گمرک و مناطق آزاد

توضیحات “هاشمی” درخصوص دیدارش با رهبری

نجفی شهردار ماند

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts