Blog Post

انتقاد موسوی لارگانی از اظهارات روز گذشته وزیر بهداشتنماینده مردم فلاورجان با انتقاد از اظهارات روز گذشته وزیر بهداشت گفت: موضوعی که آقای وزیر در خصوص حقوقش مطرح کرد توهین به شعور سیاسی مردم بود.

به گزارش کیدز، سید ناصر موسوی لارگانی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس ضمن تبریک روز ارتش گفت: تبریک برای ارتشیان نان و ماست نمی شود. نیروی انتظامی و نیروهای نظامی از کمبود حقوق رنج می‌برند که باید فکری به حال‌آنها شود.

وی با اشاره به ماده ۲۴ بند ۱۱ و بند ۸ گفت: آقای مطهری اقتدار مجلس و دفاع از آن اقتدار بر عهده هیئت رئیسه مجلس است. دیروز در سوالی که از آقای دکتر قاضی زاده هاشمی شد، مجلس در آن محاکمه شد. یعنی صحبت آقای قاضی زاده هاشمی در خصوص آقای قاضی‌پور فقط ایشان را مدنظر قرار نداد بلکه نمایندگان را مورد نظر خود قرار داد.

موسوی لارگانی متذکر شد: وقتی نماینده از سوال خارج می‌شود یا وزیر از پاسخ خارج می‌شود هیئت رییسه باید در این باره پاسخ دهد. بحثی که آقای وزیر در خصوص حقوقشان مطرح کردند شعور سیاسی مردم را زیر سوال بردند. این توهین به مردم بود که وزیر می گوید من دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم. چرا نمی گویند از دانشگاه چه میزان حقوق می گیرند؟

وی ادامه داد: در هواپیما بودم وزیری با همراهانش ۵۰ نفر بودند. یکی از همکاران ما جدولی نشان می‌دهد که یک نماینده ۵۸۰ هزار تومان برای بلیط هواپیما دریافت کرده. خود من در ماه گذشته نزدیک به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول بلیط هواپیما داده‌ام. در دفتر وزیر ۲۰ یا ۳۰ نفر کار می‌کنند. نه وزیر بهداشت همه وزرا.

موسوی لارگانی با اشاره به شعار سال تاکید کرد: یک ماه از سال ۹۷ گذشت. مجلس برای شعار سال ۹۷ باید با جدیت وارد شود و قوانین لازم را وضع کند و اگر دولت در این باره تخلفی کرد با آن برخورد شود. نظارت مجلس در حال صفر شدن است.

علی مطهری نایب رئیس مجلس در خصوص اظهارات وی گفت: در خصوص قانون برنامه ششم که سامانه پرداخت حقوق مقامات باید تا پایان سال ۹۶ تاسیس می شد و آغاز به کار می کرد، هنوز انجام نشده است. از دولت می خواهیم سریعتر این کار را انجام دهد.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts