Blog Post

برنامه سازمان نظام پزشکی برای آموزش همگانی احیای قلبی – عروقیمعاون آموزشی سازمان نظام پزشکی از برنامه این سازمان برای آموزش همگانی احیای قلبی – عروقی خبر داد.

به گزارش کیدز، دکتر سلیمی در نشستی خبری ضمن اشاره به تشکیل دفتر امور دستیاری در سازمان نظام پزشکی گفت: دستیاران (رزیدنت‌ها) توقعات زیادی دارند و سال‌هاست که مورد توجه قرار نگرفته‌اند. بر همین اساس در بدو شروع دوره اخیر سازمان نظام پزشکی، دفتر امور دستیاری در ذیل معاونت آموزشی تشکیل شد و امور مختلف و مهمی را پیگیری می‌کند؛ از جمله وضعیت بیمه، قوانین کار، سهمیه، طرح و …

وی همچنین به تشکیل دفتر پزشکان عمومی در معاونت آموزشی سازمان نظام پزشکی اشاره کرد و گفت: ریشه همه تخصص‌ها و فلوشیپ‌ها و تخصص‌ها، پزشک عمومی است و باید به آن توجه خاصی داشته باشیم. در مورد پزشکان عمومی بحث آموزش بسیار مهم است، چرا که طی سالیان اخیر کمتر مورد توجه قرار گرفته است و لازم است به صورت قوی‌تری به امور آموزشی پزشکان عمومی پرداخته شود.

وی از برنامه در دست اجرا در جهت آموزش احیای قلبی- عروقی به صورت همگانی خبر داد و گفت: مهم است که بعد از وقوع حادثه برای فرد، با انجام CPR، زمان لازم را برای اقدامات درمانی از دست ندهیم. به همین منظور قرار شد با هماهنگی دستگاه‌هایی نظیر آموزش و پرورش و نیروهای انتظامی و مسلح، CPR را به عموم مردم آموزش دهیم.

وی ضمن اشاره به برنامه‌های باز آموزی برای پزشکان همچنین گفت: سازمان نظام پزشکی متولی انجام پژوهش هم هست و پژوهش‌هایی که به ما سفارش داده می‌شود، انجام می‌شود.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts