Blog Post

تجاری و صنعتی سازی تجهیزات پزشکی طی چند سال آیندهمشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: بعد از ابلاغ سیاست های کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی، با حجم زیادی از سرمایه گذاری در حوزه تولید تجهیزات پزشکی در کشور روبرو هستیم.

به گزارش کیدز، دکتر رضا مسائلی اظهار کرد: در حال حاضر حدود 400 گونه تجهیزات پزشکی با کلاس خطر C و D (با عمق تکنولوژی بسیار بالا و پیچیده) در دستور کار ممیزی وزارت بهداشت قرار دارد و تولید کنندگان این کالاها که عموما شرکت‌های دانش بنیان هستند، درخواست ممیزی محصولات خود را ارائه داده‌اند که با تراکم سنگین ارزیابی این محصولات روبرو هستیم.

وی تصریح کرد: در چند سال آینده، شاهد تجاری و صنعتی سازی تجهیزات پزشکی ایران خواهیم بود و امیدواریم که تولید این محصولات بتواند علاوه بر تامین نیازهای مراکز بهداشتی و درمانی، سهم تولید ناخالص ملی را افزایش دهد.

بر اساس گزارش سایت وبدا، مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: با پیشرفت های عظیم تجهیزات پزشکی ایران، در سالهای آینده شاهد حضور تولید کنندگان ایرانی در نمایشگاه های بین المللی و معتبر جهان و افزایش سهم آنها در بازارهای جهانی خواهیم بود و وزارت بهداشت نیز موظف است که زیرساخت های توسعه صادرات محصولات ایرانی را فراهم کند.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts