Blog Post

ساخت بیمارستان 1000 تخت‌خوابی در سطح بین‌المللی در قموزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از بهره‌برداری از 24 هزار تخت بیمارستانی در دولت یازدهم خبر داد و گفت: بیمارستان 1000 تخت‌خوابی در سطح بین‌المللی در قم در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار کیدز، «سید حسن قاضی‌زاده هاشمی»، صبح امروز در مراسم افتتاح بیمارستان 172تختخوابی شهداء قم اظهار کرد: طرح تحول سلامت از دولت پیش آغاز شد و شخص رئیس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی بیشترین حمایت‌ها را از این طرح کردند و مصوبات بسیار خوبی در مجلس به انجام رسید.

وی با بیان این‌که تا پیش از دولت یازدهم، مجموعاً 80 هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود داشت، گفت: در دولت یازدهم، 24هزار تخت بیمارستانی به بهره‌برداری رسید و 3000 متر مربع نیز نوسازی، شد، راه‌اندازی اورژانس هوایی و نوسازی اورژانس زمینی از دیگر اقدامات دولت در این چهار سال بوده است.

وزیر بهداشت از دو برابر شدن بودجه بهداشت و درمان در دولت یازدهم خبر داد و گفت: این افزایش بودجه باعث افزایش خدمات و بهبود وضعیت بهداشت و درمان در کشور شد، البته بودجه فعلی بهداشت و درمان کشور در مقایسه با کشورهای دنیا، در رتبه پائین‌تر از 80 قرار دارد.

وی استان قم را پیشانی نظام معرفی کرد و گفت: بسیاری از مردم تصور می‌کنند که استان قم به‌علت مرکزیت علم اسلامی و وجود مضجع شریف حضرت معصومه(س) هم‌چنین حوزه‌های علمیه، از امکانات بهتری نسبت به استان‌های دیگر برخوردار است، در صورتی که چنین نیست و جای تأسف است که استان قم با وجود سکونت قومیت‌های مختلف ایرانی و اتباع خارجی، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان این‌که می‌کوشیم بیش از حداقل‌های کشوری در حوزه سلامت را در استان قم، فراهم کنیم، افزود: در هر سال باید 300 تخت بیمارستانی افتتاح شود و در همین راستا بیمارستان فرقانی و شهداء به بهره‌برداری رسید و بیمارستان امیرالمومنین(ع) با 220 تخت به زودی افتتاح می‌شود، هم‌چنین بیمارستان 1000 تخت‌خوابی که در تراز بین‌المللی است با پیشرفت معقولی در حال ساخت است و امیدواریم با افتتاح این بیمارستان‌ها، وضعیت بهداشت و درمان در استان قم بهبود پیدا کند.

وی هم‌چنین با اشاره به افتتاح بیمارستان 172 تخت‌خوابی شهداء قم نیز، گفت: منطقه نیروگاه قم با 450 هزار نفر جمعیت تاکنون یک تخت بیمارستانی نداشت و با توجه به سرانه متوسط کشوری، در این منطقه با این جمعیت باید 700 تخت بیمارستانی وجود داشته باشد و اکنون 172 تخت آن با افتتاح این بیمارستان به بهره‌برداری خواهد رسید و بخش کوچکی از کار این بیمارستان انجام شده است و قسمت اصلی کار بر عهده پرسنل و کادر درمانی است که بتوانند با خدمت به مردم این منطقه، رضایت آن‌ها را جلب کنند.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts