Blog Post

سگ‌های خانگی عامل عفونت‌های ادراری در انسانتازه ترین تحقیقات دانشمندان دانشگاه کپنهاگ در دانمارک نشان می‌دهد، سگ‌های خانگی عامل اصلی و منبع عفونت ادراری در انسان هستند.

به گزارش کیدز از بلنووستی، در این تحقیقات که نتایج آن پس از سالهای متمادی مطالعه بیماران توسط محققان دانمارکی منتشر شده، نشان می‌دهد باکتری عفونی که در مدفوع حیوانات خانگی وجود دارد در بدن صاحبان آنان یافت می‌شود.

به گفته دانشمندان این عفونت دقیقا از همان نوعی است که در بدن سگ خانگی وجود دارد که به فرد منتقل شده است اما تا کنون علت انتقال باکتری از سگ ها به عنوان میزبان به بدن صاحبان آنها و سپس تبدیل آن به بیمارهای عفونی در مثانه و دستگاه ادراری انسان ناشناخته مانده است. از این رو پزشکان توصیه می‌کنند تا افراد در معرض لیس زدن توسط حیوانات خانگی قرار نگیرند.

همچنین کسانی که با ضعف ایمنی بدن روبرو هستند، بسیار بیشتر از بقیه گروه‌ها شانس ابتلا به بیماری‌های عفونی حیوانی را دارند.

توصیه دیگر محققان آن است که در صورت لمس حیوانات خانگی، بلافاصله دست‌ها با آب و صابون شسته شود تا امکان انتقال باکتری‌های مضر به بدن انسان به حداقل برسد.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts