Blog Post

شعبه تعزیرات حکومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشکی افتتاح شدشعبه تعزیرات حکومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشکی در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با حضور مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و همچنین معاون رییس سازمان تعزیرات حکومتی و مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران افتتاح شد.

به گزارش کیدز، در این شعبه، یکی از قاضی‌های مجتمع ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز، تخلفات دارو و درمان و امور بهداشتی تعزیرات حکومتی استان تهران به مدت دو روز در هفته حضور مییابد.

هدف از استقرار شعبه تعزیرات حکومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشکی در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، رسیدگی سریع به پروندههای تخلف در این حوزه به دور از مکاتبات و رفت و آمدهای اداری است.

اهمیت نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی

به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی – مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت در آیین افتتاح شعبه تعزیرات حکومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشکی در اداره کل تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی ۲۷۰ هزار قلم محصول وجود دارد؛ در حالی که در حوزه دارو، ۲۰ هزار قلم دارو در کشور وجود دارد. بنابراین وظیفه داریم که بر روی این محصولات که با جان مردم سر و کار دارند، نظارت ویژهای داشته باشیم.

وی ضمن تاکید بر تقویت همکاریهای بین بخشی وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات حکومتی، تصریح کرد: با توجه به حجم، گستردگی و تنوع محصولات حوزه تجهیزات پزشکی، از سوی سازمان تعزیرات حکومتی پیشنهاد شد که یک شعبه ویژه رسیدگی به این جرائم فعالیت داشته باشد که مورد استقبال وزارت بهداشت قرار گرفت.

مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه دولت، بخش خصوصی و حاکمیت باید با تدبیر از تحریم‌های ظالمانه با سربلندی عبور کنند، افزود: بخش خصوصی کشور در دوران تحریمهای گذشته امتحان خود را در تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی به خوبی پس داد و امیدواریم که در این شرایط نیز با همکاری بخش خصوصی و تامین کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی، این مرحله را پشت سر بگذاریم.

مسائلی یادآور شد: بر اساس گزارش‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در موارد محدودی شاهد مشکل در تامین تجهیزات پزشکی و گران فروشی این محصولات و سوء استفاده برخی فرصت طلبان بودیم و این موارد را به دقت در دانشگاه‌ها رصد می‌کنیم. بنابراین تاسیس این شعبه از تعزیرات در اداره تجهیزات پزشکی را به فال نیک می‌گیریم تا با همکاری یکدیگر، با افرادی که خارج از قانون به سلامت مردم آسیب میرسانند، برخورد کنیم.

وی در پایان یادآور شد: در دفتر تجهیزات پزشکی، هشت اداره تخصصی وجود دارد و شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشکی در اداره بازرسی و نظارت مستقر خواهد شد تا سرعت رسیدگی به پروندههای تخلفات به حداقل برسد.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts