Blog Post

شیوع هپاتیت B در گیلان کمتر از یک درصدرئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی گیلان میزان شیوع هپاتیت B در گیلان را کمتر از یک درصد دانست و گفت: میزان شیوع هپاتیت C در گیلان کمتر از نیم درصد است.

به گزارش کیدز،«فریبرز قناعی» در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان با بیان این‌که 15 تا 21 اردیبهشت‌ماه هفته سلامت گوارش نامگذاری شده است، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی در خصوص هپاتیت‌های ویروسی B و C شعار هفته سلامت گوارش و کبد امسال است.

وی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها می‌کوشیم تا سال 1410 هپاتیت C را ریشه‌کن و هپاتیت B را نیز کنترل کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ابتلا یک میلیون و 500 هزار نفر در کشور به هپاتیت B افزود: 185 هزار نفر در کشور ناقل هپاتیت C هستند.

منصور قناعی با تأکید بر این‌که هپاتیت B واکسن دارد، افزود: از سال 1373 با انجام واکسیناسیون در کشور شاهد کاهش ابتلا به هپاتیت B هستیم.

وی میزان شیوع هپاتیت B در گیلان را کمتر از یک درصد دانست و گفت: میزان شیوع هپاتیت C در گیلان کمتر از نیم درصد است.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این‌که درمان هپاتیت C در کشور 2.5 میلیون تومان هزینه دارد، یادآور شد: هپاتیت C صد در صد قابل درمان است.

قناعی با بیان این‌که همه افرادی که پیش از سال 1375 خون‌ گرفته‌اند اکنون باید از نظر هپاتیت C چک شوند، خاطرنشان کرد: تاتو، خالکوبی، حجامت غیراستاندارد و … از ریسک فاکتورهای هپاتیت B و C است.

وی شایع‌ترین راه انتقال هپاتیت B در کشور را از مادر به نوزاد برشمرد و افزود: تماس جنسی و خون آلوده از دیگر راه‌های انتقال هپاتیت B است.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts