Blog Post

محرومیت نیمی از مردم جهان از خدمات درمانی ضروریسازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به آگاهی بخشی در مورد بحران جهانی پوشش همگانی سلامت اقدام می‌کند.

به گزارش کیدز، هر سال سازمان جهانی بهداشت همزمان با هفتم آوریل و روز جهانی سلامت به آگاهی بخشی بین‌المللی در مورد یک موضوع خاص در حوزه سلامت عمومی اقدام می‌کند.

سال گذشته به مناسبت این روز موضوع افسردگی و مقابله با آن مورد توجه قرار گرفت در حالیکه شعار روز جهانی سلامت در سال جاری به پوشش همگانی سلامت اختصاص داده شده تا دسترسی افراد به خدمات درمانی، پیشگیری از بیماری‌ها و نیز توانبخشی بدون آنکه مشکلات اقتصادی به آنان تحمیل شود، تضمین گردد.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت علت انتخاب این شعار برای روز جهانی سلامت در سال جاری این است که حداقل نیمی از جمعیت جهان در حال حاضر به خدمات ضروری و حیاتی دسترسی ندارند. خانواده‌ها نباید بین هزینه کردن برای سلامت یا دیگر نیازهای ضروری همچون غذا و تحصیل مجبور به انتخاب یکی از آنها شوند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، این سازمان برآورد کرده است حدود ۱۰۰ میلیون نفر به دلیل هزینه‌های درمانی به سمت فقر مفرط سوق داده شده‌اند.

همچنین ۸۰۰ میلیون نفر دیگر حداقل ۱۰ درصد بودجه خانوار خود را به خدمات درمانی اختصاص می‌دهند که شامل ۱۲ درصد جمعیت جهان می‌شود.

انتهای پیام

About 4kidz

Related Posts